ΜΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΜΑΣ

5 Φεβρουαρίου 2017

Το εφηβικό μας στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και παρά τις πολλές ελλείψεις και ατυχίες , κατάφερε να φύγει με νίκη και πλεονέκτημα από το Κονταξοπούλειο.

Με επτά παίκτες στη σύνθεσή του σήμερα ο Παναθλητικός Πειραματικό .
Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τον Παναθλητικό Πειραματικό που προηγήθηκε στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου με 3-6 . Εκεί όμως στάθηκε άτυχος ο Κουνατίδης , ο οποίος τραυματίστηκε στον αστράγαλο και βγήκε αλλαγή.
Ο Δρακάτος από πλευράς Παναθλητικού Πειραματικού είχε την ατυχία και αυτός σε τραυματισμό αστραγάλου.
Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ 3 και 50 από το τέλος του δεκαλέπτου .
Ο τραυματισμός του Κουνατίδη μάλλον ήταν ελαφρύς , αφού ξαναμπήκε στο παιχνίδι ένα λεπτό από το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
Ο Παναθλητικός ισοφάρισε στο τέλος του δεκαλέπτου με τρεις βολές του Βασιλείου , 13-13.
Οι δυο ομάδες πήγαιναν μαζί στο δεύτερο δεκάλεπτο , με τον Παναθλητικό Πειραματικό να προηγείται στα μισά 18-22.
Στα 3 λεπτά από το ημίχρονο ο Παναθλητικός Πειραματικό παίρνει προβάδισμα 11 πόντων 19-30.
Ο Κεραυνός στα τελευταία 2 λεπτά σημείωσε δυο συνεχόμενα τρίποντα και ένα δίποντο με το σκορ να διαμορφώνεται στο ημίχρονο 29-34.
Ο Κουνατίδης έννοιωσε ενοχλήσεις και βγήκε να ξεκουραστεί στα 3 και 50 από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και ενώ ο Παναθλητικός Πειραματικό προηγούνταν με 8 πόντους , 33-41.
Στα 3 λεπτά από το τέλος ο προπονητής του Κεραυνού χρεώνεται τεχνική ποινή για διαμαρτυρία .
Στα 1 και 36 από το τέλος ξανά τεχνική ποινή στον Κεραυνό και το σκορ διαμορφώθηκε στο 38 – 47.
Σκορ τριτου δεκαλέπτου 42-50.
Στις αρχές τοτ 4ου ο Κεραυνός μείωσε στους 6 , 44-50.
Στα 5 και 40 από το τέλος του αγώνα ο Παναθλητικός Πειραματικό ανέβασε τη διαφορά στους 9 και ο Κεραυνός πήρε τάιμ άουτ, 44-53.
Με το σκορ να διαμορφώνεται 52-55 και τον Κεραυνό να είναι στις βολές ο Παναθλητικός Πειραματικό πήρε τάιμ άουτ.
Αν και ο Κεραυνός ισοφάρισε 1 και 54 από το τέλος σε 55-55 , ο Παναθλητικός μα ένα 3ποντο και ένα 2ποντο διαμόρφωσε το 55-60 , στα 1 και 18 από το τέλος.
Τριάντα δεύτερα από το τέλος ο Κεραυνός ισοφάρισε σε 60-60 με τρίποντο . Στην επόμενη φάση η μπάλα βγήκε άουτ για τον Κεραυνό και ο Δημητρόπουλος πήρε τάιμ άουτ με 16 δεύτερα να απομένουν.
Ο Παναθλητικός έκλεψε τη μπάλα και ο Κεραυνός έκλεψε και την έστειλε άουτ.
Με 4 δεύτερα να απομένουν ο Ζάχαρης κέρδισε 2 βολές και δια μόρφωσε το 60-62 , το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα .

Διαιτητές : Γραικός – Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα :13-13,29-34,42-50,60-62.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ( ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ – ΓΟΥΛΤΙΔΗΣ ): ΚΟΚΚΑΛΙΔΗΣ 26(2), ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΡΑΣ Ι. 2, ΠΑΤΡΩΝΑΣ 13(1), ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ 5(1), ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 9(1), ΝΟΥΒΑΚΗΣ , ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ 2, ΒΕΡΒΙΤΗΣ , ΧΟΝΔΡΟΓΙΩΡΓΗΣ, ΓΕΡΟΝΤΙΔΗΣ 3

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ ): ΚΟΥΝΑΤΙΔΗΣ 8, ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ 10(1), ΚΛΙΓΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 15(2), ΔΡΑΚΑΤΟΣ 4, ΖΑΧΑΡΗΣ 23(2), ΓΚΟΓΚΟΣΗΣ 2.