ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ20 ΜΕ ΓΑΛΑΖΙΟΥΣ

24 Ιανουαρίου 2017

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τον Παναθλητικό Πειραματικό που πήρε προβάδισμα από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου .
Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Πειραματικό ξεκίνησε και πάλι δυνατά πίεσε στην άμυνα και με καλή επίθεση αύξησε τη διαφορά στους 13.
Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 48-38.
Οι Γαλάζιοι μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν άφησαν να ξεφύγει η διαφορά , με κύριους εκφραστές τους Ξυνίδη, Σαχμπατιάν και συμπαραστάτη τον Πρεδάρη .
Ο Παναθλητικός Πειραματικό αύξησε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο , στους 13 και ανάγκασε τους Γαλάζιους σε τάιμ άουτ , 6 και 36 από το τέλος του 3ου.
Στο τέλος του δεκαλέπτου ο Παναθλητικός Πειραματικό μεγάλωσε τη διαφορά , που έφτασε και τους 17 πόντους και διαμορφώθηκε στο 68-54 με τρίποντο του Μπελτέ στο τελευταίο δευτερόλεπτο.
Στα 4 και 20 από το τέλος του αγώνα οι Γαλάζιοι μείωσαν στους 9 .
Στην επόμενη φάση όμως ο Βαρίτης κερδίζει καλάθι και φάουλ από τον Ξυνίδη , ο οποίος αποβάλλεται και χρεώνεται και με τεχνική ποινή για διαμαρτυρία .
Από κει και πέρα η διαφορά μεγάλωσε ξανά και ο Παναθλητικός Πειραματικό πήρε τη νίκη.
Διαιτητές : Στούμπος – Γρηγοράσκος

Δεκάλεπτα : 23-13, 48-38,68-54, 84-67.

Παναθλητικός Πειραματικό ( Δημητρόπουλος ): Τεχνίτης , Ριζόπουλος 5(1) , Βαρίτης 15(1) , Τσολάκης 12 , Μαδεμλής 19, Διαμαντόπουλος 3 , Βασιλείου 2 , Κουνατίδης 2 , Ζάχαρης 12(1) , Σαμαράς 12 , Γιαννούλης 2 , Παπαδόπουλος .

Γαλάζιοι ΚΟΘ ( Παπαδούλης ): Μπελτές 5(1), Οικονόμου , Ξυνίδης 16(2), Σαχμπατιάν 25, Μακρίδης 2, Πρεδάρης 14 , Βολίδης 5(1), Κωνσταντινίδης .