ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

7 Ιανουαρίου 2017

Στην αρχή του παιχνιδιού οι δυο ομάδες ξεκίνησαν μουδιασμένα και άρχισαν να σκοράρουν αφού πέρασαν τρία λεπτά.
Ο Παναθλητικός Πειραματικό , δια χειρός Κουνατίδη , σημείωσε τους πρώτους πόντους , ενώ η Αναγέννηση σημείωσε το πρώτο της καλάθι 3 λεπτά και 14 δεύτερα από το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου , με βολές του Παπαδόπουλου και ενώ ο Παναθλητικός Πειραματικό είχε ήδη σκορ 11-0.
Το παιχνίδι κύλησε με τον Παναθλητικό Πειραματικό να ανεβάζει ρυθμό και να παίρνει δια φορά 20 πόντων 7 λεπτά και 13 δεύτερα από το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου 29-9.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά σε  58-24 και ο Δημητρόπουλος χρησιμοποίησε διάφορα σχήματα.
Τελικά ο Παναθλητικός Πειραματικό κέρδισε εύκολα το παιχνίδι , προσθέτοντας άλλη μια εύκολη νίκη και παρέμεινε δεύτερος στον 4ο όμιλο.
Διαιτητές: Αναστασιάδης – Σπανός

Δεκάλεπτα:21-6,37-21,59-38,81-60

Παναθλητικός Πειραματικό ( Δημητρόπουλος): Κουνατίδης 16(1) , Θεοδοσίου , Παπαδόπουλος , Κλιγκόπουλος , Ριζόπουλος 11 , Βασιλείου 20(2) , Δρακάτος 2 , Ζάχαρης 30(1) , Γκογκόσης 2.

Αναγέννηση Φλόγας ( Θεοδώρου ): Χαραλαμπίδης 4(1), Κουτίδης 6, Δεμουρτζίδης 2, Γκαζιγιαμπαζίδης 3, Γρηγορόπουλος 6(2) , Αμέτογλου 3, Μαδεμτζίδης , Καλαντίδης 19 , Παπαδόπουλος 17 .