ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟ GOALBET

13 Νοεμβρίου 2016

Ακόμη μια νίκη για τον Παναθλητικό Goalbet .

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και πήρε διαφορά που έφτασε και ξεπέρασε τους 20 πόντους κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Μια ασταμάτητη Σταυρίδου και μια φανταστική άμυνα που δεν άφησε κανένα ριμπάουντ.

Χωρίς την Ελένη Σύρρα και με δυο κορασίδες ο Παναθλητικός Goalbet πέτυχε μια σπουδαία και εύκολη , στο τέλος νίκη.
Ντέρμπι το πρώτο δεκάλεπτο με τον Παναθλητικό Goalbet να ελέγχει το παιχνίδι και με καταπληκτική Ναυσικά Σταυρίδου να δίνει τη λύση στην επίθεση των γηπεδούχων.
Με κύρια εκφράστρια των επιθέσεών του, τη Ναυσικά Σταυρίδου η οποία πέτυχε 18 πόντους, ο Παναθλητικός Goalbet συνέχισε να προηγείται στο ημίχρονο με 5 πόντους 31-26.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Goalbet ανέβασε τη διαφορά μέχρι του 19 πόντους και έλεγχε το παιχνίδι με Σούμπερτ και Σταυρίδου να συνεχίζουν να σκοράρουν.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Goalbet συνέχισε να σκοράρει και να κρατάει τη διαφορά μέχρι το τέλος .
Διαιτητές: Παπαγερίδης , Δημάδης

Δεκάλεπτα: 18-15,31-26,53-37, 68-54
Παναθλητικός Goalbet ( Καφαντάρη -Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3(1) , Μπαλλά , Αναστασιάδου 4 , Κανταρά 4 , Αναγνωστοπούλου , Σταυρίδου 31(4) , Νάστου 5(1) , Κυρατζή , Μπόικιν 10 , Σούμπερτ 11 , Θεοδοσίου , Γαϊτάνη .

Πρωτέας Βούλας (Κτιστάκης ): Καρλαφτή2 , Kvederaviciute 2 , Σπυριδοπούλου 14(1) , Κολλάτου5 , Ράτζα4 , Skrba 7 , Νικολοπούλου 17, Χατζηγιακουμή , Αναστασοπούλου3 , Δημητρακοπούλου , Τσιχλάκη , Χατζηβασιλείου .