ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ Η Κ20

5 Οκτωβρίου 2016

Νικήτρια βγήκε η ομάδα μας στο σημερινό , δύσκολο , παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της Νεάπολης ΣΑΠΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες βάδιζαν μαζί στο σκορ , έως ότου η ομάδα μας με καλή άμυνα και επίθεση να πάρει κεφάλι στο σκορ στο τέλος και να κλείσει το ημίχρονο με πέντε πόντους διαφορά 40-35.

Σταδιακά και με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η διαφορά πήρε μεγάλες διαστάσεις και έφτασε μέχρι τους είκοσι πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο,  το οποίο έκλεισε στο 60-41.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έκανε σωστή διαχείριση στο σκορ και έκλεισε το παιχνίδι με διαφορά δεκαπέντε πόντων 72-57.