ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΑΣ

1 Οκτωβρίου 2016

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με πολύ άγχος και για τις δυο ομάδες ,οι οποίες υπέπεσαν σε πολλά αβίαστα λάθη και ήταν πολύ άστοχες.
Το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα του Παναθλητικού να πρoηγείται με 5-6.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Καλοχωρίου πήρε προβάδισμα τριών πόντων 5.53 από το τέλος του δεκαλέπτου 12-9.
Από εκεί και στο υπόλοιπο του ημιχρόνου ο Παναθλητικός έκανε σερί 14-3 και έκλεισε το ημίχρονο 15-23.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πολλά λάθη και από τις δυο ομάδες και την ομάδα μας  να κρατάει το προβάδισμα στο σκορ 17-25 στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου.
1 και 59 από το τέλος του τρίτου ο Παναθλητικός κατάφερε να φέρει τη διαφορά στο μέγιστο μέχρι εκείνη τη στιγμή 21-31, αναγκάζοντας τον Ντάλη να πάρει τάιμ άουτ.
Το τέλος του τρίτου βρήκε την ομάδα την ομάδα μας  να προηγείται με 21-34.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός πήρε μεγάλη διαφορά στο σκορ , την οποία κράτησε μέχρι τέλος.

Διαιτητές : Παραστατίδου , Τασώλης

Δεκάλεπτα :5-6, 15-23, 21-34,29-44

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (ΝΤΑΛΗΣ): ΓΕΡΟΛΑΚΟΥ 2Π,Ρ,ΠΡΟΒΑΤΑΡΗ 6Π,1Ρ,ΤΖΩΡΤΖΙΔΟΥ 7Π,,4Λ,1Ρ,ΑΧΜΕΤΙ,ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ Χ. 1Π,1ΚΛ,2Ρ,1Λ, ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΛΗ 5Ρ, ΔΗΛΟΥΔΗ ,ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΛΗ Κ. 1Ρ,ΛΕΩΝΑΚΗ Μ. 1Κ,1ΚΛ,1Ρ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ Ε. 7Π,3Ρ,1Κ,1ΚΛ,2Λ,ΧΥΣΑ ΝΤ. 2Π,6Ρ,1ΚΛ,ΚΟΥΤΟΥΔΗ Μ. 2Π,2Ρ,1ΚΛ,1Λ,
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ( ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ- ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ):ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ 1Λ,ΜΠΑΧΑΡΙΔΟΥ 5Π,2Ρ,3ΚΛ,ΜΠΕΤΑ 1ΚΛ,ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 4Π,1ΚΛ,2Λ,3Ρ,ΑΡΓΥΡΗ,ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ 8Π,12Ρ,3Λ,ΒΕΖΥΡΓΙΑΝΝΗ 1ΚΛ,ΣΤΑΘΗ 7Π,1Λ,2Ρ, ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ 4Π,4Ρ,1Λ,ΘΕΟΔΩΣΙΟΥ 4Π,2ΚΛ,3Λ,ΚΑΛΟΓΡΙΔΟΥ 12Π,2Λ,3Ρ,ΜΕΛΕΝΙΚΙΩΤΟΥ 3Ρ.