ΔΕΚΑ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 79-55 (ΕΦΗΒΙΚΟ)

24 Σεπτεμβρίου 2016

Δεν τα κατάφερε το εφηβικό μας απέναντι στη δυνατή ομάδα της ΔΕΚΑ . Οι αδυναμίες φάνηκαν από την αρχή του παιχνιδιού, μιας και η ομάδα μας υπέπεσε σε εύκολα λάθη , ήταν άστοχη και έδειξε αδυναμία στο ριμπάουντ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πήγε καλύτερα επιθετικά , όμως και πάλι στην άμυνα υπήρξαν δυσκολίες , με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει  48-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα έδειξε καλό πρόσωπο και βελτιώθηκε στην άμυνα και στην επίθεση , κυρίως με ατομικές προσπάθειες του Ζάχαρη και του Βασιλείου , με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο επιμέρους σκορ του  δεκαλέπτου με 10-13.

Ενώ όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να είμαστε το ίδιο καλοί στην επίθεση , όπου πετύχαμε τους περισσότερους πόντους σε δεκάλεπτο (19) , στην επίθεση δεν καταφέραμε να διατηρήσουμε το καλό τρίτο δεκάλεπτο και δεχτήκαμε 21 πόντους.

Διαιτητές: Μπάιος Μ. – Αγραφιώτης Β.

Τα δεκάλεπτα: 23-10, 48-24, 58-37, 79-55

ΔΕΚΑ ( Χατζηβρέτας): Παπασαβόγλου Α. 2π,2ρ, 1λ, Παπασαβόγλου Αρ. 6π,4ρ,2λ, Ζαχαρίας Β. 5π,1ρ,2λ, Κοντέλης Δ. 1ρ, Παπαπασχάλης Π. 4π,3ρ,1λ, Κριτσίκας Ν. 2π,1λ, Γκούντας Α. 10π,5ρ,3λ, Δετσικας Π. 24π(2), 13ρ,Βασιλείου Β. 7π(1), Δημητριάδης Α. 10π,18ρ,2λ,2κλ, Περρής Α. 6π,3ρ,1λ, Βενετίδης Γ. 2π

Παναθλητικός Συκεών  Πειραματικό (Δημητρόπουλος) : Κουνατίδης Γ. 5π,8ρ,2λ, Καρκαλέτσης Γ. 3π(1),8ρ,1λ, Θεοδωσίου Θ. 1ρ, Κλιγκόπουλος Γ. 1λ,1ρ, Ριζόπουλος Π. 2λ, Βασιλείου κ. 22π,8ρ,1λ, Δρακάτος Δ. 5π,4ρ,1κλ,1λ, Ζάχαρης Κ. 18π,3ρ,3λ, Κόλιας Μ. 2λ, Γκογκόσης Π. 2π,1ρ