Νίκη του Παναθλητικού με 57-65 επί του Ρυσίου με σοβαρά παράπονα από τα σφυρίγματα του 2ου διαιτητή Μακρή

22 Νοεμβρίου 2015

Νέα εκτός έδρας για την γυναικεία ομάδα του Πανθλητικού μέσα στο Ρύσιο. Οι νικήτριες έκαναν σερί 0-11 στα πρώτα πέντε λεπτά της τρίτης περιόδου και από 31-25 το σκορ έφθασε στο 31-36.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 49-47 στο 33ο λεπτό, όμως η ομάδα των Συκεών κατάφερε με καθοριστικό τρίποντο της Κωτούλα να κάνει το 57-62 λίγο πριν το φινάλε και να πάρει τη νίκη. Κορυφαίες από τις νικήτριες η προαναφερθείσα και η Αναστασιάδου που μαζί με την Τόσκα δεν είχαν αντίπαλο κάτω από το καλάθι. Η Νάστου ήταν η καλύτερη για την Αναγέννηση.