Οι κληρώσεις για παίδες και εφήβους …

3 Σεπτεμβρίου 2014

Ο όμιλος του παιδικού είναι ο εξής:



Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΒΑΟ
ΒΙΚΤΩΡ
ΗΟΟΡ
ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 21/9 και η πρώτη φάση θα ολοκληρωθεί στις 1/3/2015.
Η δεύτερη φάση θα διεξαχθεί στις 8/3 και 15/3 του 2015, η προημιτελική στις 22 και 29/3, η ημιτελική στις 5 και 19/4 και η τελική στις 26, 29/4 και 3, 6 και 10/5.

Ενώ οι έφηβοι έχουν τους εξής αντιπάλους:

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΒΙΚΤΩΡ
ΓΑΛΑΖΙΟΙ
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
ΜΑΚΑΜΠΗ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 20/9 και η πρώτη φάση θα ολοκληρωθεί στις 14/2/2015.
Η δεύτερη φάση θα διεξαχθεί στις 7/2 και 14/2 του 2015, η τρίτη στις 28/2 και 7/3, η προημιτελική στις 11 και 14/3, η ημιτελική στις 21 και 28/3 και το φάιναλ φορ σε δύο μέρες μεταξύ 31/3 και 4/4.

ΕΦΗΒΙΚΟ

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α’ ΦΑΣΗ :

Οι δεκαοκτώ (18) πρώτες ομάδες της ειδικής βαθμολογίας των τριών
τελευταίων ετών, θα χωριστούν σε δύο (2) ομίλους.

Οι υπόλοιπες ομάδες θα χωρισθούν γεωγραφικά σε τέσσερεις (4) ομίλους (3ος – 6ος) των οκτώ (8) ομάδων και ένα όμιλο των (7) επτά ομάδων. Οι ομάδες θα αγωνισθούν σε δύο (2) γύρους (εντός – εκτός) σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτισθεί μετά από κλήρωση.

Β’ ΦΑΣΗ 

Οι δύο(2) πρώτοι των ομίλων 3ος -7ος, οι τέσσερεις (4) καλύτεροι τρίτοι & οι δύο (2) τελευταίοι του 2ου ομίλου, σύνολο δεκαέξι (16) ομάδες, μετά από κλήρωση θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε δύο (2) αγώνες.
Σαν καλύτεροι τρίτοι θα προκριθούν οι ομάδες με το μεγαλύτερο πηλίκο από την διαίρεση των βαθμών που συγκέντρωσαν με τους αγώνες που έδωσαν στον όμιλό τους.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας θα λαμβάνεται υπόψη το πηλίκο της διαίρεσης των πόντων που σημείωσε η ομάδα με τους πόντους που δέχτηκε (υπερτερεί το μεγαλύτερο πηλίκο).
Σε περίπτωση νέας ισοβαθμίας θα ορίζονται μονοί αγώνες μπαράζ, σε ουδέτερο γήπεδο.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄φάση καθώς και οι ομάδες που κατέλαβαν κατά την Α΄φάση την ίδια θέση.
Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε τη χαμηλότερη θέση στη βαθμολογική κατάταξη..

Γ’ ΦΑΣΗ 

Οι οκτώ (8) νικητές των αγώνων της Β’ φάσης, θα αγωνισθούν με τις υπόλοιπες ομάδες του 2ου ομίλου & τις δύο (2) τελευταίες ομάδες του 1ου ομίλου κατόπιν κλήρωσης, σε διπλούς αγώνες (εντός-εκτός).
Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις έδρες των ομάδων των οκτώ (8) νικητών της Β΄ φάσης.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄ φάση.

Δ’ ΦΑΣΗ

Οι οκτώ (8) νικητές* των αγώνων της Γ’ φάσης θα αγωνισθούν σε διπλά παιχνίδια με τις οκτώ (8) ομάδες του πρώτου (1ου ) ομίλου.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄ φάση.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Οι νικητές* των αγώνων της Δ’ φάσης (8 ομάδες) θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε διπλούς αγώνες κατόπιν κλήρωσης.
Δεν θα παίξουν μεταξύ τους οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες του 1ου ομίλου.

*Νικητής θεωρείται η ομάδα που στους δύο (2) αγώνες συγκέντρωσε τους περισσότερους βαθμούς. Αν συγκέντρωσαν τους ίδιους βαθμούς, τότε λαμβάνεται υπ’ όψη η διαφορά πόντων και αναδεικνύεται νικητής η ομάδα με την μεγαλύτερη διαφορά.
Αν συνεχίζεται η ισοβαθμία, τότε ορίζεται ένας αγώνας σε ουδέτερο γήπεδο.
Στους παραπάνω αγώνες πρέπει να υπάρξει νικητής και δεν υπάρχει ισόπαλο αποτέλεσμα. Σε περίπτωση που λήξει από τον διαιτητή ισόπαλος θα συνεχισθεί με πεντάλεπτη παράταση ή όσες παρατάσεις χρειάζονται για να αναδειχθεί νικητής.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Οι νικητές των αγώνων της ημιτελικής φάσης (4 ομάδες), κατόπιν κλήρωσης θα δημιουργήσουν δύο (2) ζευγάρια, οι νικητές των αγώνων θα αγωνισθούν στον Τελικό & οι ηττημένοι για την 3η και 4η θέση της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης σε ουδέτερο κλειστό γήπεδο.

Οι δύο πρώτοι όμιλοι έχουν συμπληρωθεί με βάση τα αποτελέσματα των τελευταίων χρόνων και οι άλλοι πέντε γεωγραφικά.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων